Porady przeprowadzkowe czyli jak przygotować się do przeprowadzki? – porady

Przeprowadzka to nie lada wyzwanie dlatego chcąc ułatwić to zadanie podaję porady przeprowadzkowe, które zawsze się przydają:

1. Zrób listę rzeczy jakie chcesz zabrać ze sobą. Zastanów się czy wszystkie rzeczy warto przenosić w nowe miejsce.

2. Pakowanie do kartonów i worków można zlecić firmie przeprowadzkowej. Jeżeli chcesz zrobić to na własną rękę warto oznaczać numerami oraz krótkim opisem co się znajduje w środku, można również opisać karton, do którego pokoju ma zostać zaniesiony. Pomoże to zniwelować cały ten chaos. Ładunki ze szkłem koniecznie zaznaczyć dużymi literami. Nie przeładowuj kartonów aby uniknąć rozerwania od dołu, a żeby je wzmocnić zabezpiecz taśmą od dołu do góry.

3. Zabezpieczenie mebli oraz delikatnych przedmiotów. Elementy szklane oraz meble muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. To również możemy zrobić za Ciebie, natomiast jak robisz to sam pamiętaj o folii bąbelkowej, strechu. Półki ruchome powinny zostać usunięte ze środka. Aby nie ubrudzić kanapy również owiń ją folią. Często meble dużych rozmiarów i o dużej wadze powinny zostać rozkręcone, gdyż podczas załadunku często trzeba stawiać je na półpiętrach oraz manewrować w wąskich przejściach.

4. Telefon do firmy transportowej. Do rozmowy przygotuj sobie dokładne adresy załadunku oraz rozładunku i jakie piętra są na poszczególnych miejscach(zaznacz jeśli jest winda). Przyda się również lista rzeczy do zabrania. Często bywa tak, że dochodzi trochę rzeczy w trakcie przygotowań. To normalne, ale postaraj się wymienić wszystkie największe rzeczy, ilość kartonów i worków możesz podać w przybliżeniu np. 10-20 lub 50-80 albo i więcej. Zaznacz, że są ładunki wyjątkowo delikatne lub ciężkie (duże lustro, antyki, sporo kartonów ze szkłem). Jeżeli jest to dość duża przeprowadzka warto umówić się kilka dni wcześniej na godziny poranne np. 8-9.

5. Aby usprawnić przeprowadzkę warto również zadbać o w miarę bliski podjazd auta zastawiając miejsce w miarę blisko drzwi. Aby nikt z sąsiadów nie miał pretensji można powiesić wcześniej kartkę o planowanej przeprowadzce. Ze ścian trzeba ściągnąć obrazki, kalendarze oraz antyramy. Drzwi przez, które będą wynoszone rzeczy powinny otwierać się w pełnym zakresie i najlepiej je przyblokować aby się nie zamykały.

6. Zadbajmy o naszych milusińskich! Widok wynoszonych rzeczy dla dzieci może być niezrozumiały i wiązać się z dużym stresem zwłaszcza, że opiekunowie każą być grzecznym, a zabawki zabierają jacyś panowie. Na czas przeprowadzki zorganizujmy opiekę na kilka godzin. Wyjdzie to każdemu na dobre! Oprócz narażenia na uraz psychiczny nie dopuśćmy też do tego fizycznego. Pracownicy wynoszący meble i pakunki zwłaszcza idący tyłem z gabarytem mają ograniczone pole widzenia. Nie ryzykujmy taką kolizją! Naszych zwierząt tyczy się to samo. Pamiętajmy o nich 🙂

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz – pomożemy na pewno

Tel: 726 588 288

e-mail: info@przeprowadzka.org