Porady przeprowadzkowe czyli jak przygotować się do przeprowadzki? – porady

Przeprowadzka do nie lada wyzwanie dlatego chcąc ułatwić to zadanie podaję porady przeprowadzkowe  ,które zawsze się przydają:

1. Zrób listę rzeczy jakie chcesz zabrać ze sobą . Zastanów się czy wszystkie rzeczy warto przenosić w nowe miejsce.

2. Pakowanie do kartonów i worków można zlecić firmie przeprowadzkowej. Jeżeli chcesz zrobić to na własną rękę warto oznaczać numerami oraz krótkim opisem  co się znajduje w środku, można również opisać karton do ,którego pokoju ma zostać zaniesiony. Pomoże to zniwelować cały ten chaos .Ładunki ze szkłem koniecznie zaznaczyć dużymi literami. Nie przeładowuj kartonów aby uniknąć rozerwania od dołu a żeby je wzmocnić zabezpiecz taśmą od dołu do góry.

3. Zabezpieczenie mebli oraz delikatnych przedmiotów. Elementy szklane oraz meble muszą zostać odpowiednio zabezpieczone . To również możemy zrobić za Ciebie natomiast jak robisz to sam pamiętaj o folii bąbelkowej ,strech . Półki ruchome powinny zostać usunięte ze środka .Aby nie ubrudzić kanapy również owiń ją folią. Często meble dużych rozmiarów i dużej wadze powinny zostać rozkręcony gdyż podczas załadunku często trzeba stawiać je na półpiętrach oraz manewrować w wąskich przejściach.

4. Telefon do firmy transportowej. Do rozmowy przygotuj sobie dokładne adresy załadunku oraz rozładunku i jakie piętra są na poszczególnych miejscach(zaznacz jeśli jest winda). Przyda się również lista rzeczy do zabrania. Często bywa tak ,że dochodzi trochę rzeczy w trakcie przygotowań. To normalne ale postaraj się wymienić wszystkie największe rzeczy, ilość kartonów i worków możesz podać w przybliżeniu  np.10-20 lub 50-80 albo i więcej . Zaznacz ,że są ładunki wyjątkowo delikatne lub ciężkie(duże lustro, antyki ,sporo kartonów ze szkłem) . Jeżeli jest to dość duża przeprowadzka warto umówić się kilka dni  wcześniej na godziny poranne np 8-9 .

5. Aby usprawnić przeprowadzkę warto również zadbać o w miarę bliski podjazd auta zastawiając miejsce w miarę blisko drzwi . Aby nikt z sąsiadów nie miał pretensji można powiesić  wcześniej kartkę o planowanej przeprowadzce .Ze ścian trzeba ściągnąć obrazki ,kalendarze oraz antyramy ,drzwi przez ,które będą wynoszone rzeczy powinny otwierać się w pełnym zakresie i najlepiej przyblokować aby się nie zamykały.

6.Zadbajmy o naszych milusińskich! Widok wynoszonych rzeczy dla dzieci może być niezrozumiały i wiązać się z dużym stresem zwłaszcza ,że opiekunowie każą być grzecznym a zabawki zabierają jacyś panowie.Na czas przeprowadzki zorganizujmy opiekę na kilka godzin. Wyjdzie to każdemu na dobre!Oprócz narażenia na uraz psychiczny nie dopuśćmy też do tego fizycznego.Pracownicy wynoszący meble i pakunki zwłaszcza idący tyłem z gabarytem mają ograniczone pole widzenia.Nie ryzykujmy taką kolizją!Naszych zwierząt tyczy się to samo. Pamiętajmy o nich:)

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz –pomożemy na pewno

Tel: 726 588 288

e-mail: info@przeprowadzka.org